Dom

Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru pokrycia dachowego?

by ds_admin -

Aby wybrać odpowiednie pokrycie dachu potrzebna będzie wiedza i znajomość możliwych opcji oraz ich parametrów. Przy wyborze zawsze można skorzystać z poradników dostępnych w sieci. Wszystkie informacje będą przydatne w trakcie remontu lub budowy domu.

Papa termozgrzewalna – kiedy będzie najlepszym wyborem?

Nawet niewielkie prace budowlane oraz niektóre banalne remonty będą wymagały od nas wcześniejszego zorganizowania planowanego przedsięwzięcia. Dzieje się tak też w sytuacji pojawienia się konieczności naprawy pokrycia dachowego, szczególnie jeżeli zdecydowaliśmy się wykonać to na własną rękę. W tym przypadku zadanie najczęściej staje się nieco bardziej skomplikowane. Początkowo trzeba upewnić się jakiego typu pokrycie dachowe posiadamy obecnie na naszym domu oraz przemyśleć sprawę tego, jakie rozwiązania będą dla nas najlepsze. Gdy na dachu znajdują się nierówności, sprawa się komplikuje. Do wyboru mamy dwa materiały-pierwsza z nich to papa, a drugą jest gont bitumiczny. W takiej sytuacji zapewne wiele osób uda się do profesjonalnego punktu sprzedaży, w którym kupi specjalną masę, niewymagającą rozgrzewania, czyli gont. Do naprawienia pokrycia dachowego, potrzeba go zaledwie kilka warstw. Choć ma wiele zalet, to nie zawsze będzie idealnym rozwiązaniem. Poważnym utrudnieniem w aplikacji gontu są na przykład ewentualne nierówności pojawiające się na dachu. Z ich powodu trudne jest dotarcie do wszystkich miejsc Świetną alternatywą dla gontu jest w takiej sytuacji papa termozgrzewalna. Dokładne pokrycie nią dachu domu gwarantuje szczelności oraz trwałości, a w efekcie brak konieczności napraw przez wiele kolejnych lat.

Pokrycie dachowe – rodzaj dachu ma znaczenie

Mogłoby się wydawać, że papa i gont są równie dobre i bez znaczenia jest na który z nich się zdecydujemy, jednak kluczową kwestią jest rodzaj dachu. Gont bitumiczny idealnie sprawdzi się na dachu stromym o każdym stopniu nachylenia, warunkiem jest, aby był pozbawiony nierówności. Tylko wtedy jest bezproblemowy w montażu, a pokrycie dachu wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością oraz bardzo dobrze izoluje. Niestety zanim trafi na dach jest dość kruchy. Druga opcja, czyli papa termozgrzewalna to zdecydowanie trwalszy materiał. Poza tym wyróżnia się giętkością i jeszcze wyższą wytrzymałością. Jej minusem jest konieczność wcześniejszego oczyszczenia podłoża przed montażem, ważne jest też, aby na dachu nie było widocznych nierówności. W przeciwnym razie będzie ciężko wystarczająco stabilnie ją przymocować. Przy montażu wymagane jest użycie specjalnego palnika, który podgrzeje papę podczas aplikacji. Tylko zastosowanie się do wszystkich zaleceń zaowocuje uzyskaniem dokładnego pokrycia dachu, na szczęście wszystkie te czynności są dość łatwe.

Previous Article

Next Article

About The Author

ds_admin

Related Posts

Jak urządzić działkę letniskową?

Funkcjonalna jadalnia zasługuje na niepospolity stół

Już można – wszyscy budują domki bez pozwolenia

Najnowsze komentarze