Rodzina

Twój mąż jest uzależniony od alkoholu – co robić?

by Vicky -

W naszych czasach uzależnienie od alkoholu pozostaje największym problemem wciągającym każdego z domowników. Są różne grupy i przedział wiekowy, o którym można by powiedzieć, że to główne przekaźniki alkoholizmu. Bywa, że piją obydwoje rodzice, ale bywa też, że nałóg ten to słabość jednej osoby. Ile par, tyle życie pisze scenariuszy.

Znowu wrócił pod wpływem…

Statystyki dowodzą, że ciężar z alkoholem częściej dotyczy ojców i mężów. W przypadku okazjonalnych wyskoków domownikom łatwiej jest z tym żyć, niestety najczęściej małżonek i tata dzień w dzień wraca do mieszkania nietrzeźwy. Jeśli często się to zdarza, jak bardzo rośnie odczucie napięcia, osamotnienia i opuszczenia dla reszty rodziny. Cierpi na tym nie tylko stan posiadania, ale obniża się także reputacja żony oraz dzieci, odczuwających wstyd przed sąsiadami .

Wciąganie dzieci w sam środek piekła…

Bywa rozmaicie – jeden alkoholik po powrocie do domu zaśnie dość szybko, a inny będzie się awanturował wynajdując różne rzeczy, do których można się przyczepić, aby móc wyładować nadmiar frustracji na domownikach. Oprócz żony są nimi oczywiście dzieci, a przebywanie z ojcem uzależnionym od alkoholu może fatalnie wpływać na ich psychikę. Naukowcy dowodzą, że w przyszłym życiu będą mieć większą przypadłość naśladowania zachowań ojca, co powoduje, że to wszystko będzie powtarzać się przez pokolenia.

Co robić w trudnej sytuacji

Na pewno należy podjąć próbę wpłynięcia na bliską osobę, by mogła zerwać z piciem i wrócić do normalnego życia. Sporo kobiet, by chronić swoje dzieci przed pijacką agresją i wstydem, wybiera samodzielne życie. To nietrudne od strony przepisów, za to zazwyczaj przeszkadza w tym sfera mentalna. Obu tym sferom z pewnością przyda się skuteczny adwokat. Wystarczy wprowadzić do wyszukiwarki hasło przykładowo „adwokat kraków rozwód„, co sprawi że pojawią się propozycje różnych kancelarii pomagających paniom w podobnej sytuacji przed sądem. Jak zwykle usługi prawników wiążą się z kosztami, lecz nie jest to aż tak wielki ubytek w budżecie. Wszak bardziej opłaca się to, niż żyć dalej pod jednym dachem z uzależnionym mężczyzną.

Previous Article

About The Author

Vicky

Related Posts

Czy trzeba bez względu na konsekwencje pozostawać w toksycznym związku?

Gdy sprawa trafiło do komornika – czy od razu będzie egzekucja?

Jak wyszperać wymarzoną placówkę pośrednictwa pracy?

Najnowsze komentarze