Różności

O czym pamiętać, gdy lato skończy aktywność naszego kampera?

by Vicky -

Kiedy nadejdą wakacyjne tygodnie i przyjdzie przywilej urlopu, na wszystkie drogi wyjeżdżają mieszkalne samochody – kampery. Jednak po zakończeniu sezonu, co wypada późnym latem lub wczesną jesienią, trzeba przygotować wszystkie instalacje auta do przerwy zimowej. Co zrobić, by od razu przygotować kamper do przyszłego sezonu?

Kampery: przegląd na pierwszym miejscu

Po sezonie pojazdy turystyczne czekają na dokładny przegląd elementów mechaniki samochodowej. W pierwszym kroku auto potrzebuje sprawdzenia stanu części i układów z płynami funkcjonalnymi, na przykład chłodniczego, olejowego czy hamulcowego. Najczęściej zużywającymi się częściami są filtry – ten pod maską od silnika i filtr w kabinie – musimy je koniecznie zastąpić nowymi, biorąc pod uwagę sprawność klimy. Z układem hamulcowym nie ma żartów – każdy objaw zużycia czy deformacje elementów układu hamulcowego to wskazanie do ich wymiany. Jeśli chcemy używać nasz pojazd także po śniegu, musimy dokonać wymiany ogumienia na zimowe, zwłaszcza jeżeli wybierzemy się górzyste tereny.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli odstawiamy kampera na dłużej, koniecznie należy wyjąć akumulator spoczynkowy, zwłaszcza, jeżeli samochód nie stoi w docieplonym garażu. Jednocześnie warto raz na jakiś czas odpalać kampera i zaaplikować mu krótką przejażdżkę (w najgorszym wypadku może nawet odbyć się na terenie parkingu) – to najlepszy sposób, by zadbać o stan akumulatora rozruchowego. Kampery przed zakończeniem sezonu powinny być również dokładnie wyczyszczone, opróżnione z środków spożywczych, niezależnie od tego, czy żywność pozostaje w fabrycznych opakowaniach. Warto także zabrać wszelkie koce i pościel, poza tym może to być sprzęt AGD – to najlepsza metoda zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Właściwie zabezpieczony pojazd,  z pewnością posłuży w kolejnych sezonach, a kilka czynności może nas uchronić przed dodatkowymi kosztami na początku okresu wakacyjnego.

Previous Article

Next Article

About The Author

Vicky

Related Posts

Polacy w Niemczech i różne widoki na pracę

Trening mentalny – co może nam zaoferować?

Czy można znaleźć pracę poza krajem, którą uda się pogodzić z wypoczynkiem?