Dom

Każdego z nas stać na domek drewniany

by Vicky -

Osoby, które poszukują prawdziwego relaksu, chętnie wolą wybrać domki letniskowe drewniane. Czynią tak, ceniąc sobie spokój i niezależność, których nie doświadczyliby w takim stopniu, płacąc za nocowanie w miejscu dzielonym z innymi, np. w pensjonacie. Jednak zainwestowanie we własny domek skutkuje nowym źródłem zarobków, więc na ich budowę lub nabycie daje się namówić coraz większa część społeczeństwa.

Gdy śni ci się domek drewniany, zanotuj sobie garść spostrzeżeń, które przybliżą ci zagadnienie. Nie każdy wie, że na domki letniskowe drewniane, zmontowane bez styczności z ziemią, nie trzeba mieć pozwolenia. Stąd też wiele nabywców kupuje domek z drewna ustawione na prostej konstrukcji z betonowych bloczków. Kolejna istotna kwestia wiąże się z wnętrzem domku. Dla własnego dobra starannie upewnij się, co dostaniesz w pakiecie oprócz… pustego domku. Nie chodzi tu tylko o umeblowanie i domowe urządzenia, ale także o ocieplenie ścian i izolację podłogi. Domki drewniane bez podpiwniczenia bywają pozbawione tych elementów konstrukcji, dlatego szykuje ci się potyczka z kolejną inwestycją. Nikomu nie sprawi radości pojawienie się dodatkowych wydatków – powinieneś dokładnie przewidzieć wszystko przed sfinalizowaniem transakcji.

Domki działkowe stacjonarne na fundamentach ciężej eksploatować, poza tym nie postawimy ich bez pozwolenia. Są one odporniejsze na niekorzystne warunki. Podstawą będzie tu wentylacja, ocieplenie i solidne pokrycie dachu. Poza tym ważne jest założenie dobrej izolacji w zetknięciu z podłożem. W grę wchodzi opcja domku przygotowanego jedynie na sezon letni. Wtedy nie będzie konieczności ogrzewania kubatury. Łatwiej jest wtedy zainwestować w duże okna i szersze werandy, nawet jeśli montaż wykonujemy samodzielnie. Na cenę domków wpływa ich budulec – sprawdzone gatunki niedrogiego drewna iglastego.

Na co zwracać jeszcze uwagę?

Bardzo ważnym elementem domku drewnianego będzie taras. Są tu ogromne ilości tego, z co powinno nas cieszyć w letnie, wakacyjne wieczory – świeżego powietrza. Taras to miejsce wspólnych zajęć, pogawędek, spotkań przy stole. Wybierzmy dużą powierzchnię – jeśli jest położony z dwóch stron, zapewnia opalanie i zacienienie do wyboru o różnych porach. Nieźle, jeśli taras jest osłonięty szerszym gankiem, werandą lub podcieniem. Dużo osób wybierze kominek. Wtedy panuje inna atmosfera, a w razie chłodu zyskujemy w nim nieocenione źródło ciepła.

Jeśli domek ma zostać z wami na dobre i złe, pomyśl, czego od niego oczekujecie. Wybrać dom zapewniający wygodę, która będzie dużo kosztować, czy zadowolić się minimalistycznym wyposażeniem? Domki drewniane letniskowe są ponadczasowe i zawsze będą mieć swoich nabywców. Warto w nie inwestować oraz spędzać w ich zaciszu miły letni (i nie tylko) czas.

Previous Article

Next Article

About The Author

Vicky

Related Posts

Czy wanna sprawdzi się w małej łazience lepiej niż prysznic?

Remont łazienki – jakie dywaniki wybrać?

Jak wyposażyć kuchnię aby uniknąć wpadki