Rodzina

Jakiego typu rekwizyty dla maleństwa do mycia?

by Vicky -

Pielęgnacja maleństwa to zazwyczaj powód do strachu dla młodo upieczonych rodzicieli. Zachodzi trwoga, by nie uczynić noworodkowi bólu, z uwagi na fakt, iż noworodek wydaje się drobny i drobniutki. Mimo wszystko nie tak olbrzymi strach jak go nakreślają, wystarczy zakupić do tego właściwe artykuły i trochę wprawy.

Jakiego rodzaju są obligatoryjne rekwizyty do czyszczenia?

Jako pierwsze potrzeba zakupić miskę oraz leżak bądź matę antypoślizgową do czyszczenia. Komfortowo jest myć niemowlaka, jeśli balia znajduje się na filarze. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup rodzica. Dodatkowo konieczny jest ręcznik z okryciem głowy, którym można w szybkim tempie przykryć maleństwo, ażeby nie wyziębiło się. Najwspanialszy będzie ręcznik z kapturkiem z naturalnej tkaniny delikatnej w dotyku, gdyż jest mięciutki i niezwykle dokładnie chłonie ciecz. Na chwilę obecną posiadamy bardzo duży arsenał środków do mycia dla maluszków, nie trzeba organizować zbyt wielu produktów kosmetycznych. Wystarczy środek uniwersalny, do całej sylwetki i włosów. Do sporządzenia odpowiedniej wody potrzebny będzie termometr do wody, a po kąpaniu trzeba posiadać naszykowane blisko wszelkie tekstylia do pielęgnowania naskórka dziecka. Należą do nich: balsam bądź natłuszczacz, smarowidło na odparzenia, czyste ubranie, majtki, gruszka do nosa, szczoteczka do włosów.

W jaki sposób powinna odbywać się pielęgnacja maluszka?

Po pierwsze dobrze jest zorganizować wszystkie potrzebne przedmioty do pluskania. Dolać płyn do miski i poznać jej temperaturę. Woda powinna mieć mniej więcej 37 stopni. Na spód miski lub na gąbkę kąpielową kładziemy tetrę oraz wlewamy nieco żelu. Jeśli wszystko jest gotowe, trzeba pomału układać noworodka do wanny, kiedy nie mamy maty ani siedzenia, należy przytrzymywać noworodkowi główkę.

Pierwsze kąpiele mają być niedługie, należy tylko ochlapać malucha ostrożnie wodą. Buźkę powinno się obmyć okładem namoczonym w ciepłej, czystej cieczy. Kiedy niemowlę jest już wypachnione, opatulamy je w uszykowany wcześniej na półce bądź też innym specjalnym miejscu ręcznik z nakryciem na głowę i ostrożnie osuszamy naskórek niemowlaka. Czyścimy pępek i nosek maleństwa, smarujemy skórę balsamem i kremem na odparzenia, natomiast kolejno wkładamy pieluszkę i zakładamy ubrania. W następnym kroku wyczesujemy włoski, przede wszystkim jeżeli noworodek posiada wiele włosków.

Previous Article

Next Article

About The Author

Vicky

Related Posts

Specjalistyczne usługi prawne – zasięg a także koszty

Gdy sprawa trafiło do komornika – czy od razu będzie egzekucja?

Twój mąż jest uzależniony od alkoholu – co robić?