Zakupy

Jak rozpoznać porządnie dobrane prześcieradło?

by Vicky -

Można wybrać prześcieradło w najbardziej faworyzowanym kolorze i pasujące do aranżacji. Tymczasem wystarczy, że nie dobierzemy stosownych długości, szerokości i wysokości – wtedy całość nie spełni pokładanych w nim oczekiwań.Pofałdowane prześcieradło często bywa przyczyną przykrej niespodzianki. Gdy przy tym odpowiada za nocne przebudzenie i potrzebę poprawienia, możemy nawet zaliczyć bezsenne chwile. Obojętnie, czy będzie nie dość obszerne, czy za luźne – podczas snu można odczuć problem. Zaopatrując się w te elementy pościeli, trzeba zwracać uwagę na ich rozmiar.

Wymiar prześcieradła a wielkość materaca

Prześcieradło musi zostać dopasowane do wymiarów materaca. Długość i szerokość to podstawowe parametry, które powinniśmy zamieścić na każdym egzemplarzu. Wymiar wskazuje, na jaki podkład będzie ono pasować. Jeśli na przykład znajdziemy prześcieradło z gumką 160×200 cm, oznacza to koordynację z materacem o takich samych rozmiarach. Wykonane jest na podany rozmiar, ale zazwyczaj jest nieco powiększone. Prześcieradło z gumką ma podaną pozom zakładu, czyli oznaczenie, na jaką grubość materaca pasuje.Gdy chodzi o klasyczne prześcieradło, nie znajdziemy odpowiedniej informacji, ale parametry tkaniny bez wątpienia będą rozszerzone o duży fragment. Dokładnie – o liczbę centymetrów, na jaką można schować materiał w ramy łóżka. Jeśli nie wiemy, jak wielki jest dodatek w prześcieradle, warto zainwestować w nieco większy rozmiar. Gdy łóżko nie posiada ramy, wystarczy zakupić prześcieradło pasujące do jego długości i szerokości.

Prześcieradło z gumką 160×200 – opcja idealnie pod wymiar

Prześcieradła z gumką mają za zadanie ściśle przylegać do materaca. W tym wypadku wyzwaniem stanie się tak samo próba założenia za małego, jak i zbyt dużego okrycia. Gdy jest większe, może się marszczyć. Nie wygląda to estetycznie. Długość i szerokość powinny być takie, jaki jest materac. Podany jest zawsze i trzeci wymiar, czyli wysokość zakładu. Gdy nie mamy dokładnych gabarytów i stoimy przed wyborem, lepiej wybrać uniwersalne prześcieradło z gumką 160×200 cm, z nieco większym marginesem. Dodatek materiału da się ukryć, a za krótki brzeg sprawi, że będzie ono spadać.Stan błogości, pewny sen – to sprawy godne, by dopasowywać idealne prześcieradła – z gumką lub klasyczne. Nie jest to ciężkie – poza ich wyglądem i wyborem najlepszego materiału materiału powinno się jeszcze przyjrzeć się wymiarom.

Next Article

About The Author

Vicky

Related Posts

Dlaczego szlafrok to genialny element garderoby?

Kupno kampera – podstawowe zasady

Najpopularniejsze tkaniny tekstylne