Rodzina

Gdzie poszukiwać pomocy w przypadku kłopotów w familii?

by Vicky -

Komukolwiek mają się przytrafić różne przeżycia plus czasem bywa tak, iż wasz idealny małżonek odmienia się w okrutnika w człowieczej skorupie, czy dziecko, mimo najkorzystniejszych dążeń, tonie w zdecydowanie inne nowsze problemy. Jak poszukiwać wsparcia w porównywalnych chwilach?

Porada od Niebieskiej Linii

Pierwszym manewrem w nieszczęśliwych zjawiskach powiązanych ze kwestiami rodzinnymi może zaprezentować się telefon na Niebieską Linię. To potoczna godność Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Numer na dostępny z któregokolwiek pola w państwie telefon kontaktowy dla zranionych agresją w rodzinie to 800 12 00 02, zaś numer na kryzysowy telefon zaufania to 116 123. Przystaje spamiętać wskazane numery, gdyby w grupie występowało się trochę złego, o czym ciężko wyraża się innym ludziom. Przemoc w domowym zaciszu to traumatyczne przeżycie i często brakuje siły psychicznej, by pójść z tym na policję lub prokuraturę, mimo że właśnie tam trzeba przyjść po pomoc w przezwyciężeniu problemu agresji.

Pomoc dla mężczyzn, którzy też padają ofiarą przemocy

Choć mówimy o temacie, który jest nierzadko przemilczany, tak przez środki masowego przekazu, jak i przez otoczenie, należy przypomnieć, że mężczyźni także staja się ofiarą agresji. Dla tych, których dotknęła przemoc w rodzinie, też funkcjonuje Niebieska Linia; równouprawnienie musi sięgać wszystkich aspektów naszego życia, w tym wsparcia udzielanego dręczonym jednostkom, więc mężczyźni powinni otrzymywać identyczne wsparcie jak płeć przeciwna. Istotne, by w przypadku zawiadomienia o przemocy, panowie posiadali świadomość bezpieczeństwa i nie mieli poczucia, że są wyśmiewani czy niewarci uwagi, gdyż stali się ofiarami.

Bezpłatna pomoc prawna

To, o czym warto pamiętać, to fakt, że od początku 2019 roku pojawiła się możliwość dotarcia do zupełnie darmowej pomocy prawnej. Skutek jest taki, że także ubożsi obywatele mogą liczyć na poradę w sytuacjach, przez które ich życie znacznie się pogorszyło. Wystarczy przez okno wyszukiwarki pozyskać orientację (wpisując np. wyrażenie „prawo rodzinne łódź„), gdzie odszukamy prawników od prawa rodzinnego i równocześnie pracują w ramach programu bezpłatnej pomocy prawnej. Gdyby tak nie możemy odnaleźć właściwego fachowca, który obsłuży nas za darmo, trzeba wybrać do właściwych komórek w gminie czy powiecie i tam zasięgnąć informacji na ten temat.

Previous Article

Next Article

About The Author

Vicky

Related Posts

Jak wyszperać wymarzoną placówkę pośrednictwa pracy?

Gdy sprawa trafiło do komornika – czy od razu będzie egzekucja?

Twój mąż jest uzależniony od alkoholu – co robić?