Różności

Gdzie na wakacje? Sopot okaże się dobrym wyborem

by Vicky -

Na turystów czeka miejsce, znajdujące się dokładnie pomiędzy Gdańskiem i Gdynią – jeden z najważniejszych bałtyckich kurortów: Sopot. O każdej porze roku wszędzie możemy spotkać tam licznych wczasowiczów, przyjeżdżających z powodów wypoczynkowych, ale też zdrowotnych. Bez wątpienia To miasto odpowiednie na krótką, jak i dłuższą wycieczkę, choćby zimową porą.

Gdy masz problem, gdzie skierować pierwsze kroki w Sopocie, molo wyznaczy ci trasę

Najpierw należałoby odpowiedzieć na pytanie, co chcę zobaczyć w Sopocie i po co tu jestem. Jeżeli ktoś zamierza owocnie spędzić czas w uroczym bałtyckim kurorcie, będzie miał sporo opcji zwiedzania i poznawania jego walorów. Nawet w dwa dni można wiele poznać, spacerując w okolicach wybrzeży lub udając się w kierunku centrum. Największą atrakcją turystyczną jest sopockie molo, wchodzące w fale na dystansie 511 metrów! To miejsce obowiązkowe dla każdego turysty. Najlepsze do wędrowania, fotografowania i doświadczania niezapomnianych zachodów słońca. Molo składa się z 2 powierzchni – część brzegowa nosi nazwę Skweru Kuracyjnego, a kolejna wkracza w fale. W sezonie odbywają się tam koncerty i zabawy. Można widać tu maszty na przystaniach wzdłuż pomostu. W okresie zimowym przychodzi uspokojenie. Warto wówczas obserwować wolniej toczące się życie w nadmorskim miasteczku. Mimo spokoju miasto pozostaje nieodmiennie klimatyczne i pełne optymizmu.

Jak ciekawie spędzić czas w Sopocie?

Dużym ułatwieniem dla turystów wybierających się do Sopotu będzie info o aktualnej pogodzie. Możemy wpisać do wyszukiwarki frazę „Sopot kamera”, żeby zorientować się, jakie warunki czekają na nas w mieście. Kamera ulokowana na molo pozwala podglądać to, co się aktualnie dzieje na plaży, m.in. obserwowanie przystani jachtowej czy Skweru Kuracyjnego.

W przypadku sprzyjającej aury wprost ze skweru można skierować wzdłuż morza – plażą lub promenadą, która wiedzie aż do gdańskiego Brzeźna – albo udać się do Trójwymiarowego Parku. Generalnie powinniśmy kierować się na zielone obszary, by przywołać ciekawe widoki i uzupełnić poziom tlenu. Wśród nich znajduje się na pewno Łysa Góra i stok narciarski. Zimą opcją będą narty, co dla wielu turystów jest nie lada gratką. Nieopodal ukaże się nam Opera Leśna, której nie można przeoczyć. W trochę cieplejsze dni warto udać się nad Morskie Oko, czyli Staw Nowowiejski, zapraszający ciszą i pięknem przyrody.

Sopot w deszczu – w jakich okolicznościach owocnie się zrelaksować?

Najlepiej wziąć mapę do ręki, aby zobaczyć, jak wiele atrakcji czeka na wczasowiczów także w czasie niepogody. Turystów zaprasza Dworek Sierakowskich, w którym dla melomanów w czwartek organizuje się koncerty. Warto też zwiedzić Muzeum Sopotu w Willi Claaszena, wyjątkowo ciekawe miejsce. Obowiązkowo trzeba przejść znanym traktem spacerowym Monciakiem. W połowie drogi zauważymy ciekawą bryłę architektoniczną, Krzywy Domek. W okolicy mieści się wiele wiele sympatycznych kafejek i restauracji, gdzie można smacznie zjeść i odpocząć.

Jeśli ktoś poszukuje idealnego miejsca na wypoczynek, najlepiej polecić Sopot Kamera live odkrywa tak naprawdę namiastkę piękna kurortu, które trzeba poznać nieco bliżej. Warto pooglądać rytm życia w Sopocie, by się przekonać, że każdy czas można wykorzystać do odwiedzin.

Previous Article

Next Article

About The Author

Vicky

Related Posts

Na co może liczyć więzień, który rozpoczyna odsiadkę?

Nadchodzi sezon kempingowy

Trening mentalny – co może nam zaoferować?