Dom

Funkcjonalna jadalnia zasługuje na niepospolity stół

by Vicky -

W każdym domu bardzo ważną rolę odgrywa jadalnia. Wspólnie spędzane chwile, jedzenie, rozmowy – dzięki temu kojarzy się z pełnią radości i witalności. To wystarczający powód, aby zadbać o niezrównany wystrój jadalni.

Stół do jadalni – pierwszy sprzęt w pomieszczeniu

Wybierając praktyczny stół do jadalni, warto w pierwszym rzędzie brać pod uwagę ilość osób, która na co dzień zasiądzie tu do obiadu. Trzeba założyć, że każda osoba musi mieć zagwarantowane przy nim około 60 cm przestrzeni. Jedynie tak zyskamy gwarancję, że spotkanie przy blacie odbędzie się bez tłoku i każdy zasiądzie tu bez skrępowania. Bez swobody ciężko wyczarować przyjemną aurę prywatnej przestrzeni. Przy podawaniu proporcji stołu do jadalni należy pomyśleć również o intensywności odwiedzin w naszym domu gości. Jeśli tak, to opłaca się rozważyć zakup pełnogabarytowego mebla, który pozwoli pomieścić w tym miejscu odwiedzających nas znajomych.

Wybieramy formę blatu – podłużny czy okrągły?

Stół powinien być dopasowany do designu reszty powierzchni. Należy wziąć pod uwagę nade wszystko własne preferencje i to, jak dany stół współgra estetyką całego pokoju. Podobno stół z kolistym blatem jest bardziej elegancki, a przez to sprawia, iż jadalnia nabiera charakteru. Wadą okrągłego stołu pozostaje jednak to, że nieodmiennie należy go umieścić w centralnej części pomieszczenia. Ciężko nam będzie postawić go np. przy na skraju, ponieważ zadziała to nieestetycznie, a ponadto mebel nie może daje rady odpowiednio odegrać powierzonej roli. Dzięki umieszczeniu go na środku sprawimy, że wnętrze (zwłaszcza niewielkich wymiarów) okaże sę odrobinę przeładowane.

Kupujemy lampy nad stół

Do stylowego stołu należy dopasować właściwe lampy. Tym, co powinno być w tym pomieszczeniu detalicznie podkreślone światłem i skupiające zaintresoanie obecnych, musi być stół. To sposób na zaznaczenie miejsca, w którym będą siedzieć poszczególne osoby. Lampy nad stół opłaca się wziąc wraz ze stołem, by dostosować je do stylu wnętrza. Mają one wypełniać nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz przede wszystkim okazać się jak najbardziej użyteczne. Najlepiej decydoać się na lampy posiadające klosze, kierujące światło w dół. Da to precycyjne wyeksponowanie blatu i interesującą jasną oprawę tego sprzętu. Przy montowaniu koniecznie musimy zadbać o dopasowaną wysokość. Zamontowane zbyt nisko nie tylko przeszkodzą siedzącym osobom, lecz także utrudnić opcje ustawiania ozdobnych akcesoriów, np. wazonów z kwiatami.

Previous Article

Next Article

About The Author

Vicky

Related Posts

Projektowanie konstrukcji stalowych – coraz częściej bryły opierają się na stali

Wyprawa kamperem – o czym trzeba pamiętać?

Jak dbać o budynek, aby nie tracił na wartości?

Najnowsze komentarze